OFERTA

MECHANIKA - usługi mechaniczne, naprawy silników , zawieszeń ,hamulców, wymiana amortyzatorów

Prowadzimy bardzo szeroki wachlarz napraw mechanicznych w ramach którego jesteśmy w stanie naprawić wszystkie elementy wchodzące w skład nowoczesnego pojazdu.

Naprawiamy : silniki, skrzynie biegów, zawieszenia, elementy napędu, hamulce, układy ogrzewania i chłodzenia oraz wydechy

PRZEGLĄDY I SERWIS OLEJOWY

Kontrole i przeglądy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania samochodu kiedy należy dokonać przeglądu zakres i częstotliwość przeglądu zależą od modelu pojazdu , jego silnika , przebiegu i wieku częstotliwość przeglądów może znacznie się różnić w zależności od marki typu i modelu pojazdu najczęściej producent pojazdu określa częstotliwość i zakres niezbędnych prac.

Należy jednak pamiętać że serwisowanie pojazdu zależy również od sposobu eksploatacji .

Jeśli używamy samochodu w mieście w korkach przy małych prędkościach , lub gdy mamy tylko krótkie powtarzające się przejazdy na zimnym silniku do 10 km i postój to częstotliwość przeglądów powinna zostać zwiększona a czas pomiędzy nimi skrócony .

W ramach przeglądu podstawowego sprawdzamy następujące rzeczy : działanie hamulca postojowego, działanie sygnału dźwiękowego, stan i działanie piórek wycieraczek oraz poziom płynu do spryskiwacza, działanie oświetlenia i sygnalizacji (w tym oświetlenia tablicy rejestracyjnej), stan ogumienia i uzupełnienie ciśnienia (w tym koło zapasowe), kontrola poziomu: płynu układu chłodzenia, płynu układu hamulcowego, płynu układu wspomagania kierownicy, oleju silnikowego. Kontrola układu hamulców przednich, w tym przednich klocków hamulcowych, zacisków, tarcz oraz elastycznych przewodów  hamulcowych (zawierająca demontaż/montaż 2 kół), kontrola szczelności i stanu przewodów i obudów (silnik, skrzynia biegów), kontrola osłon (układ napędowy, przeguby kulowe, przekładnia kierownicza), kontrola szczelności amortyzatorów, kontrola stanu pasków napędu osprzętu, kontrola elementów układu wydechowego oraz ich mocowania.

Należy okresowo wymienić : olej w silniku, filtr oleju, filtr paliwa, filtr powietrza, filtr kabiny, pasek rozrządu, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, świece zapłonowe.

DIAGNOSTYKA

Podstawowa diagnostyka komputerowa polega na podłączeniu testera usterek do pojazdu i odczytaniu zawartości pamięci błędów jakie zostały zapamiętane przez komputer będący w samochodzie. Diagnostyka rozszerzona to sprawdzenie działania lub  parametrów pracy za pomocą połączenia się  z komputerem samochodu. Obie te metody są bardzo pomocne w późniejszej naprawie pojazdu , lecz należy pamiętać że diagnostyka to tylko określenie kierunku i miejsca uszkodzenia. Pełna diagnostyka obejmuje w miarę potrzeb sprawdzenie samochodu i znalezienie problemu za pomocą oscyloskopu , miernika elektrycznego oraz innych narzędzi niezbędnych do wykrycia usterki , czasami jest to bardzo żmudny i długotrwały proces którego celem jest tylko określenie przyczyn niesprawności aby móc przystąpić do naprawy lub wymiany właściwego elementu. W ramach diagnostyki przeprowadzamy również programowanie modułów sterujących.

KLIMATYZACJA

Prowadzimy naprawę układów klimatyzacji jak również ich serwis i przeglądy okresowe. Dzięki klimatyzacji w swoim samochodzie czujemy się mniej zmęczeni podróżą, ale aby tak było to musi ona działać prawidłowo. Częstą przyczyną pogorszenia komfortu podróży jest zbyt słabe chłodzenie bądź za słabe nagrzewanie wnętrza pojazdu, zdarzają się też brzydkie zapachy lub parujące szyby. W każdym z tych przypadków winna jest nie do końca sprawna klimatyzacja.

ELEKTRYKA I ELEKTRONIKA

Naprawy układów elektrycznych w samochodach są zwykle kojarzone z naprawą rozrusznika i alternatora ewentualnie świateł Nowoczesne samochody nawet te bardzo proste elementy mają sterowane za pomocą sterowników elektronicznych , oprócz tego wszystkie funkcje związane z komfortem są sterowane z różnego rodzaju sterowników połączonych pomiędzy sobą. Zajmujemy się obsługą i naprawą tych elementów, jak również ich programowaniem.

Script logo